Wybór odpowiedniej siłowni to ważna rzecz. W końcu zapłacisz za karnet i będziesz uczęszczać tam kilka razy w tygodniu. Warto więc nie zostawać w pierwszej lepszej, tylko (jeśli masz możliwość) sprawdzić nawet wszystkie w Twojej okolicy.

Pewnego dnia zrób sobie maraton po kilku siłowniach w Twojej okolicy. Jeśli sama się krępujesz, weź ze sobą koleżankę, lub kogoś znajomego, aby było Ci raźniej.  Zobaczysz jak te siłownie wyglądają, jakie mają sprzęty i jacy są tam ludzie – zwróć uwagę przede wszystkim na rzeczy wymienione poniżej.

W każdej siłowni poproś osobę z recepcji, aby Cię oprowadziła i opowiedziała o karnetach. Warto też zapytać o zniżki.

Cechy dobrej siłowni:

  • Sprzęty – różne rodzaje maszyn do cardio, oraz duża ilość różnorodnych maszyn i akcesoriów do ćwiczeń siłowych. Pierwszy i najważniejszy punkt. Uważaj na siłownie tylko dla kobiet – często wyposażenie takich klubów znacznie odbiegają od standardów prawdziwej siłowni. Sprzęty tam będą zapewne nowe, piękne i błyszczące, ale co z tego, jeśli będzie ich kilka na krzyż? Często ceny w  siłowniach dla kobiet są wyższe, a nie można zrobić tan podstawowego treningu siłowego (oczywiście mogłabyś robić „domowe” ćwiczenia bez sprzętów, ale… czy wtedy opłaca się kupować karnet i tracić czas na dojazdy?). Zwróć więc uwagę nie na wygląd (piękne rurki bez zadrapań nie mają kompletnie żadnego znaczenia), a w tym przypadku na ilość sprzętów. Bo jakość zazwyczaj jest dobra.
  • Miła i profesjonalna obsługa. Wygląd nie jest najważniejszy, ALE w przypadku trenera sylwetka jest wizytówką. Nie bój się więc „koksów” z siłowni! Rozumiem, że Ty niekoniecznie chcesz tak wyglądać, jednak popatrz na to z innej strony. Cyce jak donice i plecy jak lotnisko, to nie jest efekt pół roku treningów. Tak samo, jeśli spotkasz trenerkę, zwróć uwagę na zarys mięśni. Jeśli trenerzy w danym klubie nie wyglądają jak patyczki, to dobry znak  –  jeśli zapytasz jak ustawić daną maszynę, czy jak prawidłowo ćwiczyć, uzyskasz fachową wiedzę (przynajmniej w większości przypadków)
  • Zajrzyj do toalet i kabin prysznicowych.  W tym punkcie już sama wiesz jak to powinno, lub nie powinno wyglądać 😉
  • Jeśli będziesz przyjeżdżać na siłownię samochodem, zwróć uwagę, czy w pobliżu (najlepiej tuż przed budynkiem, w którym znajduje się siłownia) jest parking
  • Mini „sklepik” (zazwyczaj na recepcji) abyś mogła zakupić wodę, kiedy zapomnisz swojej jest zazwyczaj na wszystkich siłowniach.

Oczywiście jest jeszcze wiele rzeczy, na które zwrócisz uwagę, ale to już raczej kiedy przyjdziesz na trening. jak np. wygoda korzystania z szatni i atmosfera.
Dlatego, że nie wszystko widać od razu, odradzam Ci wiązanie się z siłownią umową na kilka miesięcy. Wg mnie lepiej jest kupować karnet z miesiąca na miesiąc. W końcu nigdy nie wiadomo co się wydarzy 🙂

Nie szukaj też idealnej siłowni, bo takiej możesz po prostu nie znaleźć. Najważniejsza jest możliwość zrobienia solidnego treningu, kiedy nie będziesz ograniczona ubogą ilością sprzętów. No chyba, że chcesz tam przychodzić na pogaduchy – wtedy zwróć uwagę, przede wszystkim na to, czy serwują kawę i ciacho 😉

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepszą dla Ciebie siłownię z której będziesz zadowolona.

Jeśli chciałabyś zacząć treningi z  indywidualnym, skutecznym planem, chętnie zrobię dla Ciebie rozpiskę (z filmikami instruktażowymi) 🙂 Zobacz szczegóły współpracy ze mną – KLIKNIJ TUTAJ

About the author : wKondycji

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.