Wstyd czasami powstrzymuje nas przed robieniem rzeczy, których pragniemy i dzięki którym nasze życie mogłoby odmienić się o 180 stopni. W takim przypadku powinnaś pracować nad tym, żeby się go pozbyć, lub działać pomimo wstydu.

Jakiś czas temu pod pewnym postem na moim Instagramie, jedna z obserwujących mnie dziewczyn napisała, że bardzo wstydzi się ćwiczyć na siłowni. Przytyła i od tego czasu uczęszcza tam tylko około godziny 24:00, ponieważ wtedy jest najmniej ludzi. Obawia się co inni o niej pomyślą oraz, że ją wyśmieją (tak w skrócie).

Zrobiło mi się strasznie przykro czytając tą historię. Dziewczyna chce, jest zmotywowana, aby walczyć o swoje ciało i zdrowie, jednak na drodze do szczęścia stoi wstyd. Sutuacja wygląda tak, że przez zapewne całkiem bezpodstawną obawę (bo przecież nikt njej nie wyśmiał na siłowni i zapewne nigdy się to nie zdarzy i też nie mamy pojęcia co myślą o nas inni.. a zresztą to nie ma najmniejszego znaczenia) dziewczyna zmienia swoje zachowanie, grafik, podporządkowuje swój dzień, tygodnie i miesiące swoim własnym wyobrażeniom na temat tego co inni o niej myślą…  Z tym problemem boryka się naprawdę sporo osób i mogę się założyć, że każdy miał w swoim życiu takie sytuacje.

Jest to tym bardziej niedorzeczne dlatego, że przepraszam Cię bardzo, ale Ci wszystcy ludzie którcyh opinii tak bardzo się boisz mają Cię głęboko gdzieś i zapwene wogóle nie zwracają uwagi na to czym ty się przejmujesz. Masz nadwagę i boisz się wyzwisk w myślach innych ludzi, kiedy będziesz ćwiczyć? Zapewniam Cię, że spora część z nich pomyśli „super, że wzięła się za siebie”, a większość raczej będzie przejmowało się co pomyślisz o nich Ty 😉 już nie mówiąc o kwestiach w tylu „ile powtórzeń mi zostało”, „ile serii”, „czy zdołam wycisnąć jeszcze 5 kg więcej” itd. Zawsze jest tak, że my czujemy się najważniejsi,  jednak każdy robi swoje i na sobie skupia swoje myśli. 

Wiem, że po tym artykule nie wyeliminujesz ze swojej głowy wstydu. Ale to nic. Możesz działać pomimo wstydu i strachu. To nie będzie dla Ciebie komfortowe, ale kiedy raz się przełamiesz i będziesz kontynuować działanie pomino tych uczuć, oswoisz się z nimi. Staniez się silniejsza, pewniejsza siebie i bardziej szczęśliwa 🙂

Wykorzystaj swoje życie jak najlepiej potrafisz i nie pozwól, aby Twoimi zachowaniami sterowały jakieś dziwne wyobrażenia. Rób swoje i ciesz się z tego 🙂

Zachęcam Cię do ćwiczeń poza domem, jednak w domowym zaciszu też można wypracować sobie świetną formę. Jeśli chcesz poprawić swoją kondycję, oraz stracić trochę tkanki tłuszczowej jeszcze zanim pójdziesz na siłownie, lub po prostu wolisz ćwiczyć w domu, ten trening będzie dla Ciebie – kliknij tutaj.

 

About the author : wKondycji

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.