Od razu zaznaczam, że nie mam zamiaru nikogo ani bronić ani krytykować. Każdy robi to, co uważa za słuszne i nie jestem jedną z tych osób, która stara się przekonać innych do swojego zdania. Chę tylko abyś dowiedziała się co mam na ten temat do powiedzenia od strony zdrowia. Jeśli ty jesteś „plus size” mam nadzieję, że wyciągniesz z tego artykułu wnioski, które mogą być dla Ciebie pomocne.

Generalnie oglądam tv tylko raz w tygodniu i zazwyczaj jest to film. Jednak ostatnio zatrzymałam się na chwilę programie „supermodelka plus size”. Nie oglądałam go wcześniej, ale słyszałam wiele różnych opinii na jego temat i chciałam zobaczyć jak to faktycznie wygląda.

Nie ukrywam, że dość ciężko pisać mi co sądzę o tym programie, ponieważ sama mam mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że jest dobry – pokazuje, że krągłe kobiety są piękne. Mają masę walarów i powinny je w odpowiedni sposób podkreślać. Pokazuje też dystans jaki te modelki mają do siebie. Potrafią się z siebie śmiać i znają swoją wartość – patrząc z tej strony powinna brać z nich przykład każda puszysta kobieta.

Ale jest też druga strona. Obawiam się o ZDROWIE tych pań. Świetnie, że się sobie podobają, że dobrze się czują w swoim ciele, potrafią podkreślić walory i mają do siebie dystans. Ale co z ich zdrowiem?

Nadprogramowe kilogramy, lub nadprogramowe centymetry są niebezpieczne! Najbardziej szkodliwa (szczególnie dla kobiet) jest sytuacja, kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicach brzucha – tzw. otyłość brzuszna.

Co powoduje otyłość brzuszna?

  • Zaburzenia przemiany materii,
  • Nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia gospodarki lipidowej (zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych)

Oprócz tego otyłe osoby mają często wady postawy oraz trudniej jest im się poruszać.

Kiedy kobieta ma w talii 80-87 cm jest to nadwaga, natomiast, kiedy obwód w talii jest równy badź większy 88cm, mamy do czynienia z otyłością brzuszną.

Otyłość brzuszna jest tak bardzo niebezpeczna dlatego, że tłuszcz gromadzi się nie tylko pod skótą, ale także w narządach wewnętrznych. Kiedy narządy są otłuszczone pracują znacznie gorzej – rośnie ryzyko nowotworu m.in trzustki i jelita grubego.

Jak widzisz są dwie strony medalu. Z jednej – wesołe, piękne panie, a z drugiej – zagrożenie poważnymi chorobami. Jestem jak najbardziej za tym, aby osoby plus size były zadowolone z tego jak wyglądają i podkreślały to co najlepsze, ALE WYGLĄD TO NIE WSZYSTKO –  więc powinny bardzo poważnie podejść do tematu swojego zdrowia, aby mogły dłużej cieszyć się życiem.

 

 

About the author : wKondycji

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.