Ostatnimi czasy widzi się coraz więcej biegających ludzi. Ty też na pewno to zauważyłaś. To nie jakaś moda, czy wymysł. Po prostu coraz  więcej osób che dobrze wyglądać i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem – są świadomi tego, że mają wielki wpływ na swoją figurę i to jak się czują.

Jeśli jeszcze nie biegasz, mam nadzieję, że zaczniesz nawet jeśli do tej pory nie miałaś na to ochoty. Zaraz się przekonasz dlaczego te biegające „świry” (mam tu na myśli również siebie 😉 ) tak to kochają. ❤

WYGLĄD – Zaczynam od tego, bo wiem, że widoczne i dość szybkie rezultaty są najbardziej kuszące. Myślę, że łatwiej jest zacząć biegać po to, aby zobaczyć efekty po kilku tygodniach, niż z myślą, że za 50 lat nie padniesz na zawał… Więc możliwe, że to będzie dla ciebie motywacją, a korzyści zdrowotne mogą być dla takim mile widzianym „skutkiem ubocznym” 😉

Dzięki bieganiu szybko zobaczysz jak zmienia się Twoje ciało. Nie obawiaj się o zbyt umięśnione nogi. Jeśli będziesz biegać długo (od 30 min) i spokojnie, nie grozi Ci to. Bieganie ujędrni, wyszczupli i wzmocni twoje nogi.

Pomoże ci pozbyć się cellulitu.

Podczas biegania pracują nie tylko nogi, ale również mięśnie pośladków, brzucha, pleców, ramion. Całe twoje ciało będzie wyglądać lepiej.

Młodszy wygląd skóry, spowolnione procesy starzenia, opóźnienie pojawienia się zmarszczek i innych niedoskonałości. Na naszą skórę najgorszy wpływ ma palenie papierosów, opalanie się, stres, zła dieta, brak ruchu. Więc kiedy zaczniesz biegać, automatycznie zrezygnujesz z papierosów (bo po co bać o wygląd i zdrowie z jednej strony, kiedy się pali? Jedno przeczy drugiemu), bieganie Cię zrelaksuje, przez co zmniejszysz stres i nie będzie już problemu z brakiem ruchu, a zapewne zainteresujesz się też zdrowym odżywieniem (jeśli jeszcze nie jesteś w temacie). A więc Twoja skóra nie ma prawa się szybko zestarzeć, jeśli wyeliminujesz tak wiele czynników, które powodują starzenie. Proste, prawda?

Bieganie da Ci wiele radości. Będziesz bardziej zadowolona z siebie, pewniejsza, szczęśliwsza i będziesz się częściej uśmiechać. A to będzie miało wielki wpływ na Twoją atrakcyjność i to jak postrzegają ciebie inni.

ZDROWIE

Przede wszystkim:

Bieganie opóźnia procesy starzenia.  Liczne badania udowodniły, że ludzie biegający regularnie wolnym tempem sprawiają, że ich organizm jest biologicznie młodszy o 10-17 lat od ich rówieśników, którzy nie biegają. Dzięki temu nie dość, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej, masz szanse dłużej cieszyć się sprawnym życiem (zmniejszasz ryzyko wystąpienia starczych chorób i niesprawności).

Większość Polaków umiera na choroby serca i układu krążenia. Bieganie sprawi, że będziesz silniejsza, wytrzymalsza i zmniejszysz ryzyko wystąpienia tych chorób.

Zapobiega nowotworom. Fińscy badacze zrobili eksperyment na 2560 mężczyznach w średnim wieku. Badania trwały ponad 17 lat. Odkryto, że ci najbardziej aktywni fizycznie byli najmniej narażeni na śmierć z powodu nowotworów, a zwłaszcza nowotworu przewodu pokarmowego i płuc.

Jeśli będziesz biegać na świeżym powietrzu, zahartujesz organizm. Będziesz mniej podatna na wszelkie infekcje, a jeśli już coś złapiesz, szybciej dojdziesz do siebie.

Jest wiele opinii na temat wpływu biegania na kolana. Jeśli nie wiesz jak biegać, możesz poważnie uszkodzić sobie kolana. O tym jak biegać od strony technicznej napiszę artykuł 23 czerwca, (wtedy też w tym miejscu dam do niego link). Jednak badania naukowców z Australia’s Monach University sugerują, że jeśli biega się poprawnie, może to być impulsem do wzrostu chrząstki, a to chroni przed zapaleniem stawów, więc działa pozytywnie również na kolana.

Aktywność fizyczna usprawnia krążenie także w uchu, co wg badań wyostrza słuch biegaczy.

Badania naukowców z Uniwersytecie w Goeteborgu dowodzą, że zmniejsza migrenę, kiedy biega się około 40 minut 3 razy w tygodniu.

PSYCHIKA

Bieganie poprawia odporność na nagłe zmiany ciśnienia atmosferycznego, więc zmniejszy się podatność na depresję i gorsze samopoczucie spowodowane pogodą.

Poprawia pracę mózgu, co sprawi, że będziesz mogła się lepiej koncentrować, będziesz bardziej kreatywna i Twoja pamięć będzie lepsza.

Dzięki bieganiu będziesz bardziej zadowolona z siebie, będziesz bardziej się sobie podobać, a także będziesz miała więcej energii. Oprócz tego, podczas biegania podniesie się poziom hormonów szczęścia, przez co będziesz po prostu szczęśliwsza.

Jeśli chodzi o poprawę Twojego poczucia szczęścia, polecam Ci tego ➡ darmowego ebooka. Przeczytasz go bardzo szybko i jeśli wypróbujesz opisane w nim metody, błyskawicznie poczujesz się szczęśliwsza.

Zobacz też video w tym temacie, gdzie opowiadam też jakie były moje początki z bieganiem i co mnie najbardziej motywowało 🙂 ⬇⬇⬇

About the author : wKondycji

6 komentarzy

 1. diligent 01 wrz, 2017 at 01:08 - Reply

  I lovе what yⲟu guys tend to be up too. Such cⅼever work and reporting!
  Keep up the awesome works guys I’νe you guys tօ my blogroll.

 2. www.ikolorowanki.pl 31 gru, 2017 at 09:27 - Reply

  Serdecznie dziękuję za wskazówki przedstawione od Ciebie

  • Kasia Zaremba 20 sty, 2018 at 09:25 - Reply

   Bardzo proszę 🙂

 3. In Białystok 31 gru, 2017 at 13:12 - Reply

  No naprawdę jestem mega zaskoczona 🙂

  • Kasia Zaremba 20 sty, 2018 at 09:25 - Reply

   🙂

 4. Iza 11 lip, 2019 at 13:55 - Reply

  Świetne filmiki. A te przerywniki sprawiają że chce się oglądać. 😊 Nie „karmisz” suchym faktami i fit gadką jak większość osób.
  Aż nabrałam ochoty żeby w końcu zacząć biegać 😂

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.