Z takim pytaniem spotykam się ostatnio na Facebookowych grupach dot. odchudzania, oraz w prywatnych wiadomościach.

Chciałabym napisać, że to nie jest możliwe, aby nakłonić Cię do dbania także o Twoje zdrowie, jednak prawda jest taka, że niektórzy mogą schudnąć bez diety.

To zależy też od konkretnego przypadku i najczęściej od gospodarki hormonalnej. Są osoby, mają po prostu szczupłą sylwetkę mino, iż nie trzymają diety.

Jak to możliwe? Niektóre osoby mają maksymalnie rozkręcony metabolizm i choćby chciały przytyć będzie im ciężko, inne jedzą po prostu bardzo mało i czasem nawet zapominają o posiłkach, a zdarza się też tak, że ktoś po prostu je w miarę zdrowo i nie duże ilości  (bo tak podpowiada mu intuicja, lub tak został nauczony) i nie czuje się jak na „diecie”, bo tak po prostu je 🙂

Są też osoby którym udało się stracić kilogramy bez diety. Twierdzą, że swój sukces zawdzięczają bardzo intensywnemu wysiłkowi fizycznemu.

Możliwość osiągnięcia, bądź utrzymania przez jakiś czas szczupłej sylwetki jest możliwe, ALE są minusy takiego podejścia do tematu:

  1. To co jesz ma ogromny wpływ na Twoje hormony. Kiedy jesz niezdrowo gospodarka hormonalna zostanie rozregulowana wcześniej czy później, co łączy się z problemami zdrowotnymi i tendencjami do tycia.
  2. Kiedy jesz „dziadostwo” szkodzisz swojemu zdrowiu. Zdaję sobie sprawę, że choroby, z którymi nie ma się aktualnie problemu nie działają tak na wyobraźnię jak problemy z wyglądem ( a takie przynajmniej często odnoszę wrażenie). A twoje zdrowie na ogromny wpływ na Twój wygląd! Jakie są najczęściej spotykane sygnały wysyłane przez organizm który woła o pomoc? Cellulit, trądzik, sucha, szarawa skóra, łamliwe paznokcie, suche i wypadające włosy, słabe zęby, tkanka tłuszczowa odkładająca się u szczupłych osób np w okolicach brzucha.

Chcę Cię przed tym przestrzec, ponieważ sama kilka lat temu nabawiłam się paskudnego trądziku przez niezdrowe żarcie i nikomu nie życzę takiej sytuacji. Jednak cieszę się, że mój organizm ostrzegł mnie właśnie w ten sposób, że go truję (skutki niezdrowej diety mogą być dużo gorsze, niż problemy z wyglądem). Chwila przyjemności, którą da Ci baton lub chipsy nie jest warta kilkumiesięcznego, lub nawet kilkuletniego zmagania się z problemami, które samemu sobie się zafundowało.

Dla Twojego ogólnego wyglądu, zdrowia i samopoczucia polecam Ci nie iść na skróty. Jedz zdrowo i ćwicz regularnie. Naprawdę warto 🙂

About the author : wKondycji

Join our mailing list today

Insider offers & flash sales in your inbox every week.

Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus dolor sit amet, consectetur adipiscing elit sed porttitor lectus.